FAQ

Nepoužívám «Blogger» nebo «Wordpress.org», mohu se registrovat?
Zatím bohužel ne. Momentálně systém podporuje pouze blogy vytvořené pomocí Blogger a Wordpress.org. Pevně věříme, že v budoucnu přidáme více platforem.
Je registrace na stránce EliteBloggers.cz bezplatná?
Ano. Chceme, aby byla tato stránka zadarmo pro blogery i čtenáře. Abychom mohli stránku rozvíjet a v budoucnu vyplácet finanční odměny více blogerům, je k dokončení registrace nezbytné umístit dvě reklamní místa na blog ve správě Elite Bloggers, které umožní bezplatné využívání stránky a možnost být platově ohodnocený.
Proč bych se měl/a registrovat na stránce EliteBloggers.cz?
EliteBloggers.cz je novým prostorem, kde můžeš svůj blog zviditelnit. Tvoje nové články se budou objevovat na hlavní stránce. Navíc zdarma dostaneš novou URL adresu a můžeš sledovat své umístění v Top listu.
Jak se mohu registrovat/jaký je postup?
Při registraci stačí vyplnit dotazník se základními detaily. Poté obdržíš email s informacemi ohledně kódu, který zadáš do svého blogu a návod, jak přidat reklamní místa na Tvoji stránku. Až bude Tvá registrace schválena, bude 2 dny trvat, než se Tvůj blog na stránce objeví. Kód musíš do svého blogu zadat proto, abychom byli schopni zaznamenávat čísla návštěvnosti, a aby se Tvé nové články automaticky zobrazovaly na EliteBloggers.cz.
Proč musím čekat 2 dny, než se můj blog na stránce objeví?
Systém potřebuje nějaký čas na to, aby mohl zpracovat Tvůj blog a všechny Tvé články. Tak zabráníme článkům v chybném označení na hlavní stránce (např. starší články označeny jako články nové).
Registroval/a jsem se, ale nemohu svůj blog na stránce najít, proč?
Jedna z možností je, že Tvůj blog nebyl schválen (v tomto případě jsi od nás již obdržel/a email s odůvodněním). Druhá možnost je, že ještě neuplynuly 2 dny od doby, kdy byl Tvůj blog schválen. Pokud si myslíš, že se Tě ani jedna z předchozích možností netýká, napiš nám, prosím, email na: kontakt@elitebloggers.cz a my vše zkontrolujeme.
Proč byla tato stránka vytvořena?
Pokud se chceš dozvědět více, můžeš si přečíst článek na www.elitebloggers.cz/novinky
Pokud si myslím, že jeden z registrovaných blogů porušuje vaše obecné podmínky, na koho se mohu obrátit?
Zašli nám, prosím, email na kontakt@elitebloggers.cz a my vše důkladně prověříme.
Mohu stále používat svoji předešlou URL adresu?
Samozřejmě. Tvoje nová URL zakončena “.elitebloggers.cz“ je pouze další adresou, která Tě přesměruje na Tvoji běžnou URL adresu. Pokud nechceš, nemusíš svoji novou URL adresu vůbec používat.
Je stránka jen pro “top blogery“?
Určitě ne. Nezáleží na tom, jak dlouho blog máš nebo jaký máš počet čtenářů – stránka je určena ve prospěch každého blogu.
Má čísla návštěvnosti se liší od těch zaznamenaných jinými tracking systémy.
Každý tracking systém je jiný a liší se ve způsobu identifikace unikátních návštěvníků. Náš systém jednoduše zaznamenává denní počet unikátních návštěvníků každého blogu.
Jak vzniká Top list?
Top list je aktualizován každý den o půlnoci na základě počtu unikátních návštěvníků z předchozího dne. Čtenost blogu je měřena automatizovaným systémem.
Jak často je Top list aktualizován?
Top list je pravidelně aktualizován každý den o půlnoci.
Jsou blogeři, kteří jsou umístění v Top listu placeni?
Ano. Momentálně jsou finančně odměňovány 3 blogeři s nejvyšším průměrným umístěním za uplynulý měsíc ve výši 3000 Kč, 2000 Kč a 1000 Kč. Budeme pracovat na tom, abychom finanční odměny pro blogery zvýšili. Naším cílem je poskytnout v budoucnu finanční odměnu více blogerům.
Jaká jsou kritéria pro získání finanční odměny za umístění v top listu?
Finanční odměna za umístění v Top listu je vyplácena vždy na začátku měsíce na základě umístění v měsíci předchozím. Pro představu uvádíme jednoduchý příklad. Pokud jsi polovinu měsíce na 1. místě a druhou polovinu na 20. místě, Tvoje průměrné umístění je 10. místo – 3 blogeři s nejvyšším umístěním obdrží finanční odměnu. Aby měl bloger na finanční odměnu nárok a umístění bylo platné, musí být registrován minimálně po dobu 20 dnů v měsíci. Pokud se například registruješ v 15. den v měsíci, nemáš na finanční odměnu nárok, protože do konce měsíce zbývá pouze 15/16 dní.
Kde můžu najít přehled o tom, kdo v předchozích měsících “vyhrál” Top list?
Tento přehled můžeš najít na hlavní stránce. Pod hlavní lištou je prostor, kde budeme zveřejňovat novinky. Zde můžeš najít informace o tom, kdo získal finanční odměnu v předchozích měsících.
Jak si mohu být jistý/jistá, že jsou čísla návštěvnosti uvedena správně?
Čísla návštěvnosti jsou automaticky získávána prostřednictvím tracking systému. EliteBloggers.cz nemá přístup ke změnám čísel. Všechny blogy používají stejný tracking systém.
Mohu se ze stránky odhlásit?
Ano. Pokud se rozhodneš ze stránky odhlásit/smazat svůj účet, na svém profilu najdeš možnost “smazat profil”.